Rób właściwe rzeczy i rób je właściwie

Zwiększanie wydajności dzięki technologii

Dla małej firmy lub firmy rozpoczynającej działalność, postawienie nogi na ziemi jest celem. Aby to osiągnąć, trzeba mieć dobre wyczucie w zarządzaniu biznesem i strategią, w której kluczową rolę odgrywa produktywność i zarządzanie czasem. Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie "czas to pieniądz" i nie jest to bardziej prawdziwe niż w przypadku małych firm, które po prostu nie mogą sobie pozwolić na marnowanie czasu. Kluczem jest bycie efektywnym.

Co to jest efektywność?

Peter Drucker stwierdził, że "Nie ma nic tak bezużytecznego jak robienie efektywnie tego, co nie powinno być robione w ogóle." Czym więc jest efektywność i jak można ją osiągnąć? Efektywność, czyli robienie rzeczy dobrze, mówi Laura Stack, to wykonanie zadania przy minimalnym nakładzie czasu, wysiłku i kosztów. Są to trzy rzeczy, które małe firmy z pewnością muszą wykorzystać, ponieważ 55% małych firm twierdzi, że jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoją, jest zrobienie wszystkiego. Stack wyjaśnia, że wydajność musi również obejmować efektywność, czyli robienie właściwych rzeczy, ponieważ bez tego, jej zdaniem, wszystko może pójść strasznie źle. Efektywna wydajność polega więc na robieniu właściwych rzeczy i robieniu ich dobrze.

Czy technologia pomaga?

Prosta odpowiedź brzmi: tak. Rozwój i rosnące możliwości technologii oraz jej integracja w miejscu pracy otwierają świat możliwości oszczędzania czasu, wysiłku i kosztów, które są na wyciągnięcie ręki. Zanim jednak zaczniesz, musisz zidentyfikować procesy zachodzące w Twojej firmie, które mogą stać się bardziej wydajne. Następnie należy przeprowadzić badania nad technologią, która może pomóc w rozwiązaniu problemu nieefektywnych sposobów.

Jednak, choć ostatecznie zwróci oszczędności w kosztach i czasie, wdrożenie nowego oprogramowania lub technologii do małej firmy jest duża początkowa inwestycja zarówno czasu i zasobów. Ważne jest więc, aby uzyskać ten aspekt w prawo i naprawdę wiem swoje rzeczy o tym, co kupujesz i jak to ma zamiar pomóc.

Zaufaj mi, choć to wszystko będzie warto, oto tylko niektóre ze sposobów technologia pomoże Ci zrobić właściwe rzeczy i zrobić je dobrze.

Super szybki

Technologia przyspieszyła wszystko. Pamiętasz, kiedy jedynym sposobem, w jaki można było się komunikować były listy wysyłane pocztą? Teraz nawet nie zastanawiamy się nad tym, że możemy wysłać e-mail i często otrzymujemy niemal natychmiastową odpowiedź. Jedną z największych przewag małych firm nad większymi korporacjami jest to, że mogą działać szybko i szybciej reagować na zmiany, co oznacza nadążanie za wszystkimi najnowszymi osiągnięciami technologicznymi oraz bycie superszybkim i wydajnym.

Dowiedz się, jak możesz wykorzystać analitykę personalną do przewidywania, zarządzania i mierzenia wpływu działań HR, pobierając naszą nową białą księgę.

Robi to automatycznie

Narzędzia automatyzacji to absolutny dar od Boga! Ręczne arkusze kalkulacyjne, które muszą być wypełnione, urlopy, które muszą przejść przez ręczny, czasochłonny proces, aby zostać zatwierdzone? Nigdy więcej! Istnieje ogromny rynek niedrogiego oprogramowania HR do tego! Czy unikasz marketingu swojej firmy, ponieważ masz ograniczony czas, wiedzę i zasoby? Istnieją narzędzia automatyzacji marketingu, aby Ci pomóc! Niezależnie od tego, jaki jest aspekt Twojej działalności, istnieje teraz narzędzie do automatyzacji, które pomoże Ci zarządzać nim sprawnie i skutecznie.

Informacje dla każdego!

Gdzie teraz szukasz informacji? Cóż, widząc, jak czytasz ten wpis na blogu, założę się, że jesteś jak każdy inny w tych dniach i przeszukiwać internet w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania. Internet pozwala na udostępnianie informacji szybciej, do dużej publiczności i przy użyciu mniejszej ilości zasobów. To ukształtowało sposób, w jaki sprzedajemy nasze firmy, sposób, w jaki się komunikujemy i sposób, w jaki przechowujemy nasze informacje. Obecnie możemy uzyskać natychmiastowy dostęp do informacji z dowolnego miejsca za pomocą oprogramowania w chmurze, co oznacza, że nigdy nie jesteś daleko od wszystkiego, czego potrzebujesz do prowadzenia firmy.

Rośnie wraz z potrzebami Twojej firmy

Brytyjskie MŚP dostrzegają korzyści płynące z oprogramowania opartego na chmurze - 48% małych firm w Wielkiej Brytanii przeszło już do "chmury". Jedną z najbardziej zauważalnych zalet korzystania z oprogramowania w chmurze w swojej firmie jest to, że można rozszerzyć swoje wymagania w miarę rozwoju firmy. Większość oprogramowania w chmurze jest stale sprawdzana i ulepszana, a także regularnie aktualizowana, aby usprawnić swoje usługi, zazwyczaj bez dodatkowych kosztów. breatheHR to jeden z takich systemów, który pozwala łatwo przenieść zarządzanie ludźmi online poprzez automatyzację zadań HR i ma możliwość rozwoju wraz z rozwojem Twojej małej firmy. Oznacza to, że będziesz stale korzystać z nowych sposobów, aby stać się bardziej wydajnym bez konieczności wykonywania pracy samodzielnie!

Różne rodzaje technologii będą w stanie pomóc Twojej firmie stać się efektywną, zmaksymalizować produktywność i zwiększyć rentowność na różne sposoby. Nie należy jednak korzystać z technologii tylko dla samej jej potrzeby. Kluczem jest zidentyfikowanie podstawowych procesów, które mogłyby zostać usprawnione i bardziej wydajne. Weź pod uwagę, jak działa Twoja firma, kim są Twoi pracownicy i jakie technologie najlepiej sprawdzą się w efektywnym prowadzeniu działalności.

Pobierz eBook i dowiedz się, jak wykorzystać neuronaukę do przyciągnięcia odpowiednich talentów, zatrzymania pracowników o wysokiej wydajności i wspierania współpracujących zespołów.

Obraz na licencji Depositphotos.com