Najlepsze praktyki wdrażania rozwiązań chmurowych w dziale HR

Coraz więcej firm polega na rozwiązaniach chmurowych w celu obsługi swoich danych. Przechowywanie informacji firmowych może poprawić komunikację w całej firmie, ponieważ zapewnia pracownikom łatwość dostępu, elastyczność i szybszy czas reakcji. Wśród innych korzyści płynących z rozwiązań opartych na ch murze można wymienić automatyzację procesów związanych z dużą ilością danych oraz łatwość zapewnienia zgodności z przepisami HR.

Zanim zdecydujesz się na wdrożenie rozwiązań w chmurze dla swojego działu kadr, należy najpierw wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Dowiedz się więcej o chmurze obliczeniowej

Przed wdrożeniem tych zmian, dobrym pomysłem może być poznanie niektórych podstaw zarządzania chmurą biznesową. Choć może się to wydawać dość proste, trochę badań nigdy nie zaszkodzi. To pomoże Ci uzyskać jaśniejszy obraz tego, co to obejmuje i jak można z tego skorzystać.

Może to również doprowadzić Cię do nowych sposobów, w jaki można uczynić swoją firmę bardziej wydajną. Cały sens chmury polega na przechowywaniu wszystkich informacji w jednym miejscu, które jest łatwo dostępne. Podczas gdy te zmiany są najlepiej zrobić jeden krok na raz, w końcu będziesz chciał doprowadzić całą firmę do wyrównania. Nauka o chmurze obliczeniowej może pomóc w przygotowaniu długoterminowego planu, przy jednoczesnym śledzeniu wszystkich kroków niezbędnych do wprowadzenia tego planu w życie.

Rozważ wdrożenie

Musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, szukając najlepszego rozwiązania dla swojej firmy. Po podjęciu decyzji, przed wdrożeniem aktualizacji, musisz zaplanować, jak zamierzasz to zrobić.

Istnieją dwa podstawowe sposoby można przejść o wdrażaniu tych zmian. Na początku, może chcesz wdrożyć tylko podstawową aplikację HR, a dopiero później rozszerzyć. Lub, można iść na całość, stosując rozwiązania oparte na chmurze na całym pokładzie.

Tak czy inaczej, trzeba będzie rozważyć długoterminowe plany wdrożenia. Nawet jeśli trzymać się tylko podstawowych funkcji, w końcu będziesz chciał uaktualnić.

Powolne i stabilne podejście pozwala personelowi dostosować się do zmian i pozwala zobaczyć, gdzie istnieje potrzeba poprawy. To może pomóc dostosować się w przygotowaniu do większego przełącznika.

Alternatywnie, jeśli przyjąć kompletny pakiet oparty na chmurze systemów zarządzania zasobami ludzkimi, można zapewnić, że istnieje jednolitość między tymi rozwiązaniami i że wszystkie są zoptymalizowane pod kątem maksymalnej wydajności. Może to również dać Ci szansę na wspólne przetestowanie tych funkcjonalności.

Dowiedz się, jak możesz wykorzystać analitykę personalną do przewidywania, zarządzania i mierzenia wpływu działań HR, pobierając nasz nowy white paper.

Skonsultuj się z dostawcą usług w chmurze

Jeśli masz już dość jasny obraz tego, czego oczekujesz, możesz zapytać dostawcę, jakie rozwiązanie byłoby optymalne dla Twojej firmy. Dostawcy usług w chmurze oferują szeroki wachlarz rozwiązań, które można dostosować do potrzeb firmy.

Należy również pamiętać, aby zapytać dostawcę usług w chmurze o jego politykę ochrony danych. Upewnij się, że rozumiesz, jakie środki podejmują, aby zapewnić, że dane przechowywane w chmurze są bezpieczne.

Należy dowiedzieć się, jakie środki bezpieczeństwa muszą być podjęte również na poziomie użytkownika końcowego. Podczas gdy Twój dostawca ma obowiązek chronić Twoje dane w chmurze, nie może wiele zrobić z tym, jak użytkownicy zdecydują się z nimi obchodzić. Zapytaj, czy jest jakiś poziom szyfrowania danych. Jest to jeden ze sposobów na zapewnienie, że informacje nie wyciekną podczas transferu lub gdy dostęp do nich jest uzyskiwany zdalnie, poprzez potencjalnie niebezpieczne połączenia.

Upewnij się, że wszyscy są gotowi na zmianę

Nawet jeśli cloud computing jest dość dostępny i dość prosty, Twoi pracownicy nadal potrzebują przynajmniej pewnego stopnia znajomości tego, jak to działa. Istnieje coraz większa obawa, że największym wyzwaniem, z jakim będzie musiała zmierzyć się chmura obliczeniowa w najbliższej przyszłości, jest brak wiedzy specjalistycznej.

Zapewnij swoim pracownikom przynajmniej podstawowe szkolenie i bądź przygotowany na krótki okres dostosowawczy. Oznacza to, że będziesz musiał odłożyć trochę czasu, aż zmiany w oprogramowaniu będą mogły być w pełni wykorzystane.

Jest to częściowo powód, dla którego im szybciej zaczniesz stosować rozwiązania w chmurze w swoim dziale, tym lepiej będzie na dłuższą metę. Ponieważ te opcje SaaS będą się nadal rozwijać i ewoluować, uczenie się ich od podstaw będzie coraz trudniejsze. Oznacza to, że trudniej będzie znaleźć ludzi, którzy potrafią z nich korzystać, a szkolenie pracowników będzie trwało dłużej.

Im szybciej będą mogli zapoznać się z podstawami, tym łatwiej będzie im kontynuować aktualizację i wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań.

Bądź na bieżąco z aktualnymi przepisami i prawodawstwem

Ponieważ technologia rozwija się w tak oszałamiającym tempie, przepisy dotyczące ochrony danych pozostają wciąż nieco w tyle. W związku z tym nie istnieją żadne ogólnoświatowe ramy prawne.

Wdrażając te rozwiązania, należy koniecznie zapoznać się z przepisami obowiązującymi w danym kraju i regionie. Równie ważne jest poznanie przepisów obowiązujących w krajach lub regionach, z którymi będziesz miał do czynienia. Przepisy dotyczące ochrony danych różnią się dość znacznie w zależności od państwa i musisz dokładnie wiedzieć, co możesz, a czego nie możesz zrobić, jeśli chodzi o przesyłanie danych.

Chmura obliczeniowa szybko staje się światową normą, jeśli chodzi o obsługę danych biznesowych. Jest to niezawodny sposób przechowywania i zabezpieczania dużych ilości informacji, przy jednoczesnym zachowaniu ich dostępności. Zmiany i nowe rozwiązania technologiczne są do przewidzenia, więc im szybciej wskoczysz na pokład, tym lepiej będzie w dłuższej perspektywie.

Pobierz białą księgę i dowiedz się, jak możesz stworzyć zintegrowane, angażujące doświadczenie pracowników, wykorzystując analitykę personalną!

Zdjęcie udostępnione przez Stocksnap.io na licencji C.C. 0.0