Mentoring a morale pracowników

Sezon wakacyjny jest za nami, a wraz z nim przychodzi refleksja nad wszystkimi dobrymi chwilami spędzonymi z rodziną i przyjaciółmi. Nasza refleksja może obejmować wspomnienia drogiego członka rodziny lub przyjaciela, które pojawiają się w naszych umysłach i czasami zmagamy się z tym, jak poradzić sobie z przedłużającym się żalem. Zadajemy sobie pytanie, dlaczego nie jesteśmy w stanie ruszyć dalej. Dla mnie to było wszystko o robieniu rzeczy które pomagają mi pamiętać i świętować dobre czasy które mieliśmy razem szczególnie w tym czasie roku.

Chcę porozmawiać o aspekcie stresu i depresji, które mogą i stają się bardziej powszechne w tym okresie roku. Porozmawiajmy najpierw o stresie. Pracowałem długo i mocno przy pojęciem tam no jest stresem w mój życiu gdy uczyłem ja rozdawać z sytuacją która konfrontuję raczej niż pozwalać je kontrolować ja. Odkryłem, że to działa dobrze i podzieliłem się tą koncepcją/procesem z tymi, których mentoruję.

Jeśli zrozumiemy, kim jesteśmy i jak radzimy sobie z problemami, uznając, że mamy kontrolę nad naszym ciałem i jego reakcją na sytuację, nie będziemy się stresować. Jeśli przyjmiemy to w naszym życiu zawodowym, zobaczymy wzrost produktywności i morale pracowników.

Pracownicy będą lepiej przygotowani do radzenia sobie z różnymi sytuacjami, co może pomóc w stworzeniu środowiska pracy, które jest bardzo produktywne i w którym pracownicy chcą przychodzić do pracy. Wymaga to jednak pracy, a proces mentoringu może pomóc w tej podróży.

Okres świąteczny może być okazją do popadnięcia w depresję. Ten czas w roku może również wzmocnić uczucia, które niektórzy mogą mieć z powodu długotrwałej walki z depresją. Istnieje wiele czynników, które mogą być przyczyną takiego stanu rzeczy, a na niektóre z nich nigdy nie poznamy odpowiedzi.

Pracownicy, którzy walczą z depresją, potrzebują dodatkowego wsparcia w każdej chwili, ale co ważniejsze, o tej porze roku. Wiem, że organizacje nie są pewne, jak radzić sobie z depresją w miejscu pracy na poziomie kierownictwa, a to przenosi się na całą organizację.

Może to powodować wiele negatywnych emocji w miejscu pracy oraz brak wsparcia i empatii dla pracowników, którzy toczą tę walkę. W takich organizacjach morale pracowników jest niskie, a produktywność również cierpi. Taka organizacja nie jest organizacją, w której nowi pracownicy chcieliby pracować.

Okres świąteczny to czas, w którym powinniśmy świętować ze współpracownikami, liderami, rodziną i przyjaciółmi. Jest to czas, aby świętować wszystko, co mamy, aby być wdzięcznym. Jest to czas, aby poświęcić dodatkową chwilę na okazanie empatii tym, którzy na swój sposób wyciągają rękę do innych. Jest to czas, aby podzielić się "darem mentoringu" z tymi, z którymi spędzamy czas. Jest to czas, aby słuchać i słyszeć trochę więcej, abyśmy mogli być tam, kiedy nadejdzie właściwy czas.

Niezależnie od tego, czy obchodziłeś święta, czy nie, moje przesłanie jest takie, że jest to czas na dziękczynienie i świętowanie wszystkiego, za co mamy być wdzięczni.

Pobierz eBook i dowiedz się, jak wykorzystać neuronaukę, aby przyciągnąć odpowiednie talenty, zatrzymać pracowników o wysokiej wydajności i wspierać zespoły oparte na współpracy.

Zdjęcie na licencji Depositphotos.com