5 sposobów na zatrudnienie w ramach budżetu

Czasami Twoja firma musi się rozwijać lub wymienić pracowników, ale po prostu nie masz budżetu na drogie ogłoszenia o pracę. Owszem, niektóre firmy nadal wieszają w oknach znak "teraz zatrudnię"; ta taktyka cieszy się zaufaniem od tysiącleci.

Ale nie powinieneś rozbijać banku, aby znaleźć pomoc, której potrzebujesz. Nie każdy pracownik musi być zatrudniany przez drogie portale ogłoszeniowe, takie jak Indeed czy Monster. W rzeczywistości, przy odrobinie pomysłowości, możesz uzyskać dostęp do większej puli kandydatów chętnych do zatrudnienia za pomocą darmowych lub tanich metod.

Na szczęście, Internet istnieje, jak również te wskazówki, jak zatrudnić z budżetu.

Darmowe strony z ofertami pracy

Jesteś na budżet, ale nadal chcesz śmietankę z uprawy. Którym stronom możesz zaufać?

Znajdź kilka stron z ofertami pracy, które pozwalają na zamieszczać za darmo.

AngelList: AngelList jest intuicyjnym systemem idealnym do zatrudniania osób zainteresowanych startupami, skierowanym bardziej do elity tech startupów.

Yakaz: Narzędzie do wyszukiwania skupione na lokalnej społeczności, Yakaz zawiera darmowe wiadomości, udostępnianie i sprzedaż z sąsiadami. Umieszczanie informacji o pracy jest całkowicie w porządku.

ActiveHire: Ta darmowa strona o pracy robi wszystko. Jest to forum pracy, agregator i baza danych CV, która pomimo tego, że istnieje od 1999 roku, jest wciąż aktualna i użyteczna.

Oodle: Ta strona pracy jest wyjątkowa, ponieważ wykorzystuje media społecznościowe, aby pomóc w reklamowaniu darmowych ofert pracy. Podczas gdy inne posty obejmują sprzedaż samochodów i nieruchomości, sekcja pracy jest bardziej niż solidna, a nawet dzieli pracę według firmy i tytułu na pasku bocznym.

JobZoom: JobZoom oferuje oferty pracy podzielone na rynki centralne i najlepsze firmy, a jednocześnie jest atrakcyjny wizualnie. Idealny dla nieprofesjonalistów szukających solidnych, płatnych możliwości.

Social Media Outreach

Zatrudniłeś menedżera mediów społecznościowych, aby podbić te polubienia i śledzenia - teraz włóż je do dobrego użytku!

Całkowicie darmową trasą byłoby po prostu umieszczenie postu na Facebooku lub tweeta na temat oferty pracy na Twitterze, ale możesz być bardziej kreatywny niż to.

Jeśli Twoja firma ma konto na Snapchacie, stwórz zabawny mini filmik lub grafikę, która skieruje ich z powrotem do opisu stanowiska na Twojej stronie.

W przypadku Facebooka, przeznacz minimalną kwotę swojego budżetu na promocję postu. Pamiętaj o geotargetowaniu, jak również, więc tylko ci w okolicy mogą zobaczyć.

Dodatkowo, możesz przeszukiwać Facebooka, Twittera i oczywiście LinkedIn w poszukiwaniu potencjalnych pracowników, używając słów kluczowych specyficznych dla danego stanowiska. Dzięki tej strategii możesz automatycznie sprawdzić, w jaki sposób możesz być połączony z kandydatem.

Uwaga - umieściłeś opis stanowiska pracy na swojej stronie internetowej, prawda? Jeśli nie, to jest to świetny pierwszy krok, aby zapewnić bazę domową pełną istotnych informacji o ofertach pracy.

Zachęcaj obecnych pracowników do polecania wykwalifikowanych znajomych

Premia za polecenie to poważna gratka dla pracowników, którzy chcą pomóc swoim znajomym w znalezieniu pracy. A dla osób poszukujących pracy, ta nieformalność natychmiast rodzi zaufanie, aby dotrzeć i miejmy nadzieję, że ace wywiad.

Podczas gdy to pasuje pod parasolem mediów społecznościowych, można również zachęcić pracowników do umieszczania postów na własną rękę. Jest oczywiste, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie pasować do kultury firmy, jeśli już dogadać się z co najmniej jedną osobą.

Wypróbuj najpierw z praktykantami

Chociaż nigdy nie chcesz zostawić stażysty wiszące bez wynagrodzenia na zbyt długo, początkowo zatrudnianie studentów lub tych, którzy niedawno ukończyli studia z niepełnym wymiarze czasu pracy stażu jest doskonałym sposobem, aby przetestować jazdy wnioskodawcy przed podjęciem plunge.

Jeśli jesteś świadomy, że jest otwarcie pozycji trzy lub cztery miesiące w przyszłości, można zaplanować z wyprzedzeniem i zatrudnić dwa lub trzy kompetentnych stażystów, a następnie zatrudnić najbardziej kompetentny na koniec stażu.

Bądź ostrożny, aby pozwolić stażystom od razu wiedzieć, że praca w pełnym wymiarze czasu będzie czekał na jednego z nich - mogą one pokazać nieszczerą etykę pracy w celu zabezpieczenia pozycji.

Zatrudniaj wewnętrznie

Nic tak nie pobudza motywacji, jak potencjalny awans. Podnieśswoich obecnych pracowników, dając im znać, że otwiera się nowe stanowisko i nagradzaj pracowników, których już zatrudniłeś, poważnie rozważając tych, którzy pokazali, że są obiecujący. Będzie to świetne dla morale i pokaże zaufanie do swojego obecnego zespołu.

Podsumowując

Nie ma reguły, która mówi, że trzeba odłożyć duży budżet, aby wypełnić stanowisko. Istnieje mnóstwo darmowe strony z ofertami pracy do wykorzystania z wielkimi rekordami. Można również korzystać z mediów społecznościowych, poprosić obecnych pracowników, aby dotrzeć, spróbuj wnioskodawców się jako stażyści pierwszy, i zatrudnić wewnętrznie.

Szczęśliwego poszukiwania pracowników!

Pobierz białą księgę i zobacz jak możesz stworzyć zintegrowane, angażujące doświadczenie pracownika przy użyciu analityki personalnej!

Obrazek na licencji Depositphotos.com